Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 800,00 Kč a máte dopravu ZDARMA


  1. Úvod
  2. Kameny podle znamení
  3. Býk 20.4. - 21.5.
Slide

Býk 20.4. - 21.5.

Býk je znamení zemské, vládne mu planeta Venuše. Býci jsou silné osobnosti s reálným pohledem na svět, jsou velmi praktičtí. Logické uvažování a pragmatické jednání je Býkům vlastní, vše dělají s rozvahou a jsou velmi vytrvalí. Jejich vnitřní klid a smysl pro tradiční hodnoty z nich dělají dobré partnery pro život. Za slabou stránku lze považovat jejich uzavřenost, nemají potřebu se svěřovat nebo problémy analyzovat, Býci tak mohou působit odtažitě či nespolečensky.

Kameny pro znamení Býka

Podstatou přiřazení kamenů k jednotlivým znamením je jejich energetická vzájemnost a paralela mezi charakteristikou kamenů a znameními zvěrokruhu. V kategoriích jednotlivých znamení jsou uvedeny vždy tři hlavní kameny, které korespondují s charakterovými vlastnostmi zrozenců těchto znamení.

Často nás oslovují léčivé kameny, které nejsou přímo přiřazeny k našemu znamení. Tyto kameny si vybíráme intuicí a důvodem volby je vnitřní potřeba směřovat rozvoj či léčbu tam, kde cítíme nedostatek. Takové léčivé kameny přinesou rovnováhu a harmonii přesně tam, kam potřebujeme v daný okamžik, v jednotlivých kategoriích jsou popsány jako kameny harmonizační.

Základní kameny pro Býka

Růženín je kamenem lásky, vztahů a rodinného krbu. Býk je skvělý rodič, pozorný partner a rodina je u něj na prvním místě. Býci jsou také často velmi nadaní, růženín u nich prohlubuje smysl pro vnímání a podněcuje fantazii jako protiklad k jejich pragmatismu.

Chryzopras bývá nazýván Venušiným kamenem, podporuje Býkův ženský princip. Dodává zrozencům tohoto znamení vnitřní sílu a odhodlanost. Chryzopras je kámen jara a jarní přírody, Býci mívají ekologické smýšlení, jsou spjati se Zemí.

Záhněda srovnává přílišnou býčí pracovitost a píli, u někoho totiž může přerůstat ve workoholismus. Záhněda je skvělá pro zvládání stresu, uvolňuje napětí a ochraňuje před smůlou a neštěstím.

Harmonizační kameny pro Býka

Býčí oko umožňuje Býkům plně se soustředit na své cíle, svědomitě vykonávat úkoly. Býčí oko posiluje vědomí vlastní ceny a dodává sebedůvěru.

Chryzokol pomáhá otevřít se a nepotlačovat emoce, a to při zachování vnitřní rovnováhy a stability kliného Býka, jehož zdánlivá uzavřenost může tvořit bariéry v komunikaci s okolím.

Kunzit rozvíjí intuici, porozumění a empatii. Žena Býk je na sebe často příliš tvrdá, kunzit navrací jemnost a ženskost, harmonii během měsíčních cyklů a životních etap holčičky, dívky a ženy.

Zelený avanturín je kámen vnitřní síly, rozumově orientovanému Býkovi pomáhá rozlišovat, co je důležité a co naopak nepodstatné. Zlepšuje jeho vnitřní vhled a intuici.

Malachit pomáhá Býkům orientovat se více na svou duchovní stránku. Odstraňuje vnitřní bloky bránící užívat života plnými doušky, rozvazuje pouta sešněrovanosti do samých povinností, pomáhá překonat workoholismus.

Olivín je kámen rozvíjející emocionální inteligenci, Býci mohou působit uzavřeně, olivím jim umožní více projevovat své pocity, uvolnit se, pustit své emoce ven, svěřit se.

Další kameny pro znamení Býka

Achát Bahía, aqua aura, antofylit, citrín, mookait, morganit, křišťál, melounový  turmalín, rubelit, rodonit, safír, selenit, shattuckit, staurolit, smaragd, tygří oko, topaz, zirkon, zkamenělá dřeva.

 

Nezapomeňte koupit také originální krabičku se znamením Býka, v ní bude váš dárek dokonalý.  ❤️

Novinky z našeho blogu

Sleva 25% na vše
Sleva 25% na vše
ráda bych vám představila úžasnou akci, nyní nabízíme veškeré zboží se slevou ve výši 25 %. ♥ Akce platí pouze do 31. května 2023. To je ta správná př... číst celé
Mnichov Mineralientage 2022
Mnichov Mineralientage 2022
I letos jsem se vydala do Mnichova na nejznámější a největší prodejní výstavu minerálů v Evropě. Co pěkného jsem pro vás přivězla, si přečtěte zde. číst celé
Dárek k nákupu
Dárek k nákupu
Ke každé objednávce přidáváme dáreček v podobě nějakého kamínku. Před Vánoci jsme pro Vás připravili něco speciálního. číst celé
Koncert pre útulok 2022
Koncert pre útulok 2022
Po dvouleté pauze se konečně opět koná benefiční Koncert pre útulok. Jak se Malachitová skříňka podílela letos? číst celé

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz